понеділок, 16 травня 2022 р.

 19.05.2022

 

Модуль ШВЧК -3.1. Виконання операцій простої складності з обробки зрізів, деталей та

   ШВЧК– 3.1.4. Виконання на машинах або вручну операції простої складності з обробки    зрізів, деталей та вузлів   натільної білизни

             Тема: Обробка зборок, виточок,рельєфів

 

 12.05.2022

Модуль ШВЧК -3.1. Виконання операцій простої складності з обробки зрізів, деталей та вузлів натільної білизни

ШВЧК– 3.1.4. Виконання на машинах або вручну операції простої складності з обробки        зрізів, деталей та вузлів   натільної білизни

Тема:  Обметування зрізів деталей натільної білизни.

 

 05.05.2022

Модуль ШВЧК -3.1. Виконання операцій простої складності з обробки зрізів, деталей та вузлів натільної білизни 

ШВЧК – 3.1.4.Виконання на машинах або вручну операції простої складності з обробки        зрізів, деталей та вузлів   натільної білизни

Тема:Визначення лицевої та виворітньої сторони на тканині. Перевірка напряму нитки основи на деталях крою.

  28.04.2022 

Модуль ШВЧК -3.1.3. Виконання операцій простої складності з обробки зрізів, деталей та вузлів натільної білизни 

ШВЧК – 3.1.2. Побудова креслення основи натільної білизни

Тема:Загальні відомості про асортимент тканин. Класифікація тканин.

 

 21.04.22

Модуль ШВЧК -3.1. Виконання операцій простої складності з обробки зрізів, деталей та вузлів натільної білизни
ШВЧК – 3.1.1. Побудова креслення основи натільної білизни
Тема:Побудова креслення нічної сорочки. Виготовлення нічних сорочок та піжам без застібки. Обробка плечових зрізів білизни. Обробка низу рукавів і низу виробу. Виготовлення повзунків, розпашонок.

        Нічна сорочка з'являється в епоху пізнього середньовіччя; до цього часу люди спали голими або в тому одязі, в якому ходили вдень. В Чехії перша згадка про нічну сорочку відноситься до 1492. Перші нічні сорочки були дуже великих розмірів, іноді повністю ідентичні денним, їх носили тільки багаті люди. У повсякденному носінні нічна сорочка з'являється тільки в XIX столітті, а в деяких країнах ще пізніше. Але ті сорочки кардинально відрізнялися від тих, які зустрічаються в наш час – і за фасонами, і за оздобленням, і за тканиною.

        Які вимоги ставляться до одягу для сну? Вважається, що найкраще спати якомога більш роздягненим, аби шкіра могла вільно дихати через пори. Перша і найголовніша вимога до одягу для спання - нічні сорочки мають бути з натуральних тканин, найкраще, щоб це була бавовна, вона добре вбирає піт і не електризується. Також одяг для сну повинен бути зручним, вільним, простого крою, з мінімальною кількістю швів.

 

 

Опис зовнішнього вигляду жіночої нічної сорочки

       Жіноча нічна сорочка з бавовняної тканини розширена до низу довжиною нижче лінії колін.На переді оброблена фігурна кокетка, яка оздоблена машинною вишивкою.Рукава вшивні, одношовні, довгі, низ рукавів призібраний гумовою тасьмою і оздоблений мереживом. Горловина округлої форми, оздоблена оборкою.Застібка оброблена на кокетці на три петлі і три ґудзика

 

Специфікація деталей крою

                                     

Побудова креслення нічної сорочки

Сорочка складається з спинки, переду, рукавів, манжети і комір. Для побудови креслення нічної сорочки беруть такі мірки: довжина сорочки для дівчаток 65 см; для хлопчиків 55 см; ширина спини 24 см; окружність грудей 60 см; окружність шиї 26 см; довжина короткого рукава 14 см; довжина довгого рукава 25 см; ширина рукава 26 см; обхват кисті 20

Нічні сорочки для дівчаток шиють зазвичай широкі і довгі. Моделі сорочок дуже прості: з комірцем, з круглим вирізом горловини, з вишивкою або воланчиками, з короткими або довгими рукавами.

Креслення спинки

Побудувати прямий кут з вершиною в точці А (рис. 66).

  Перша допоміжна лінія. З т.А вниз по вертикалі відкласти довжину сорочки і поставити  т.Б. З точки Б відкласти вправо горизонтальну лінію.

  Друга допоміжна лінія. Із т.А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний 1/3 окружності шиї плюс 2 см, і поставити т.Ст. З цієї точки вправо провести горизонтальну лінію.

  Виріз горловини. Із т.А вниз по вертикалі відкласти 1 див. Потім з точки А відкласти вправо по горизонталі відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї, і поставити т.А. Отриману точку з'єднати з точкою А увігнутою лінією. Це і буде виріз горловини

  Лінія плечового зрізу. З точки В вправо по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/2 ширини спинки плюс 1 см, і поставити т.Р. З точки Р провести вертикальну лінію до перетину з горизонтальною лінією, що проходить через точку А. З точки перетину відкласти вниз по вертикалі 0,5 см і поставити т.Д. Потім з'єднати точку Д з точкою А прямою лінією. Цю лінію продовжити вправо на 1 см і поставити т.Д.

  Лінія бічного зрізу. З точки В вправо по горизонталі відкласти відрізок, рівний половині окружності грудей плюс 2 см, і поставити т.Г. З точки Г опустити вертикальну пунктирну лінію до перетину з першою допоміжною лінією. Від точки Г вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний 1/8 окружності шиї, і поставити крапку Е. Продовжити першу допоміжну лінію вправо від вертикальної пунктирної лінії на відрізок, рівний 1/8 окружності грудей плюс 4 см, і поставити т.Ж. З'єднати точку Ж з точкою Е прямою лінією. Потім з'єднати точки Д, Р і Е кривою лінією, як показано на рисунку .  Лінія низу. Відкласти 1 см від точки Ж вгору по лінії ЇЖАК. Отриману точку з'єднати плавною кривою лінією з точкою Б. Ця лінія буде лінією низу сорочки.

Креслення переду

Побудувати прямий кут з вершиною в точці А (рис. 67).

  Перша допоміжна лінія. З т.А вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний довжині спинки плюс 2 см, і поставити т.Б.

 Через точку Б вліво провести горизонтальну лінію

  Друга допоміжна лінія. Із т.А вниз відкласти відрізок, рівний 1/3 окружності шиї плюс 3 см, і поставити т.Ст. З точки ліворуч провести горизонтальну лінію.

  Лінія горловини. З точки А вліво по горизонталі відкласти відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 1 см, і поставити т.А. Також з точки А відкласти вниз по вертикалі відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 5 див. Отриману точку з'єднати з точкою А плавною кривою лінією. Такий виріз горловини призначений для сорочки з коміром.

  Лінія плечового зрізу. Провести горизонтальну пунктирну лінію на відстані 3 см від горизонталі, що проходить через точку А. Провести дугу з центром у точці А розчином, рівним довжині плечового зрізу спинки. Перетин з пунктирною лінією позначити точкою Р. Потім з'єднати точки А і Р прямою лінією. Лінія АГ і буде лінією плечового зрізу.

  Лінія бічного зрізу. З точки відкласти вліво по горизонталі відрізок, рівний 1/4 окружності грудей плюс 6 див. З отриманої точки провести вертикальну лінію до перетину її з першої допоміжною лінією. По вертикальній лінії від її верхньої точки вниз відкласти відрізок, що дорівнює 1/6 окружності шиї плюс 2 см, і поставити т.Д. Потім першу допоміжну лінію продовжити за вертикальну лінію на відрізок, рівний 1/8 окружності шиї плюс 6 див. Отриману точку з'єднати з точкою Д прямою лінією. Ця лінія буде лінією бічного зрізу

  Лінія пройми. Точку Д з'єднати з точки плавною кривою лінією, як показано на рисунку.

  Лінія низу. Відкласти 1,5 см вгору по лінії бічного зрізу і поставити т.Е. Точку Е з'єднати з точкою Б плавною кривою лінією.

 

Креслення рукава


Побудувати прямокутник АБГВ (рис. 68). Лінії АБ і ВГ дорівнюють довжині рукава, лінії АВ і БГ дорівнюють половині ширини рукава плюс 1 див. Прямокутник слід будувати в лівій половині аркуша паперу на відстані 20 см від краю аркуша.

  Лінія оката. З точки В вниз по вертикалі відкласти відрізок, рівний половині АВ плюс 1 см, і поставити крапку Д. Точку Д з'єднати з точкою А прямий пунктирною лінією. Потім провести через точки А і Д на відстані 2 см від середини дві криві лінії. Увігнута лінія буде лінією оката рукава спереду, опукла - лінією оката рукава з боку спинки.

  Лінія бічного зрізу. З точки Р вліво по горизонталі відкласти 2 см, отриману точку з'єднати з точкою Д прямою лінією.

  Лінія низу. По лінії бічного зрізу відкласти 1 см від горизонтальної лінії БГ вгору. Цю точку з'єднати плавною кривою лінією з точкою Б. Це і буде лінія низу рукава. Лінія середини рукава позначена лінією АБ.

 

Креслення манжети

Побудувати прямокутник АБГВ (рис. 69), одна сторона якого дорівнює півкола кисті плюс 2 см, інша - 2 див.

Креслення коміра

Побудувати прямокутник АБГВ (рис. 70). Одна сторона прямокутника дорівнює довжині горловини спинки плюс довжина горловини переду і мінус 1 див.

 Інша сторона прямокутника дорівнює 4 - 5 див.

  Лінія горловини. З точки Б відкласти 5 см вгору по вертикалі. Отриману точку з'єднати плавною кривою лінією з точкою Р.

  Кут коміра. Продовжити горизонтальну лінію АВ вправо на 1 см і отриману точку з'єднати з точки прямою лінією. Цю ж лінію продовжити вгору на 2 див. Отриману точку з'єднати з точкою А плавною кривою.

 

Розкрій і пошиття нічної сорочки

     Тканину складають удвічі по частковій нитки. Викрійку сорочки укладають на тканини, як показано на рис. 71. Перед і спинку укладають на відстані 3 см один від одного так, щоб лінії середини збіглися зі згином тканини. Рукава розкладають на одинарній тканині по нитці основи.

      Між основними деталями на тканини можна викласти дрібні деталі викрійки сорочки, такі як комір і манжети.

     При розкрої необхідно залишити припуски на шви: 1,5 см по бічних зрізах переду, спинки і рукавів і 1 см по зрізах коміра та манжетів. Потім вирізати деталі крою.

     Перед пошиттям сорочки необхідно ретельно перевірити відповідність бічних і плечових зрізів переду і спинки, після чого об'єднати ці зрізи запошивним швом або швом з обметаними зрізами

    Планку переду виконують наступним чином: розрізають перед сорочки вниз від горловини на 10 - 15 см; планку роблять подвійною з такого ж матеріалу; вгорі біля горловини по обидва боки планки обметують дві петлі для зав'язок (рис. 72, 73).

     Комір сорочки роблять подвійним. Його обробляють звичайним зшивним або подвійним швом. Комір після обшивання вивертають на лицьову сторону, виметують по краю і припрасовують. Комір вметують в горловину сорочки, строго поєднуючи лінії середини сорочки і коміра. Комір вшивають в горловину разом з косабейкою, яку потім підшивають потайними стібками або настрочують на машині.

     Рукава спочатку зметують, а потім зшивають. Низ рукава збирають у збірку по довжині манжети. Довжина манжети дорівнює окружності кисті плюс 3 - 4 див. Зшиту манжету приметують до рукаву, накладаючи її лицьовою стороною на лицьову сторону рукава, потім пришивають, відгинають на виворітну сторону рукава і підшивають потайними стібками до шва пришивання або настрочують на машинці.

      Рукав вметують в пройму, поєднуючи середину оката з плечовим швом і злегка припосадити окат рукава.

 Планку переду застібають на гудзики або зав'язують на стрічки.

        За своєю конструкцією рукава можуть бути вшивні, суцільно-кроєні зспинкою і пілочкою, покрою реглан та комбіновані. У відповідності з моделлю рукава робимо довгими, короткими, тричетверті тощо. Верхню частину рукава (окат) оформляємо зборками, а низ — манжетами, обшивками, припуском, даним при розкрої, або резинкою.

Обробка прямого одношовного рукава.

         Прямі або розширені донизу рукава вшиваємо в пройму без попередньої волого-теплової обробки. Рукава складуємо лицьовою стороною всередину, відмітивши центр і передню частину (передній перекат), зметуємо і зшиваємо від лінії окату до лінії низу. Шви розпрасовуємо або запрасовуємо вбік передньої частини рукава. Зрізи обметуємо. Обробка низу рукава під резинку. Зріз низу рукава відгинаємо навиворіт на 0,6—0,7 см, потім ще раз відгинаємо на ширину резинки плюс 0,2—0,3 см, заметуємо і прострочуємо біля підігнутого краю. Для втягування резинки залишаємо не-застроченим отвір в 2,5—3 см. Довжина резинки дорівнює мірці окружності руки плюс 1 см. Кінці резинки скріплюємо вручну, накладаючи їх один на другий. Потім підшиваємо отвір вручну потайними підшивними стібками.

        

Обробка низу рукава швом впідгин.

          Зріз припуску, даного при розкрої на підгин, спочатку підгинаємо на 0,5—0,6 см, потім відгинаємо в сторону вивороту на ширину підгину, заметуємо і підшиваємо вручну потайними підшивними стібками.

 


                                  

 

Виготовлення одягу для немовлят

 Для дітей,а особливо,для немовлят треба вибирати все найкраще, в тому числі і елементи гардеробу.

Вибір тканини

Перше, на що слід звернути увагу при виготовленні одягу для новонародженого , так це на вибір тканини. Вона не повинна містити домішки синтетичних волокон. Основні вимоги до матеріалу для літнього одягу - це не утримувати вологу і добре пропускати повітря. Таким чином, покращуються процеси терморегуляції. Для зимового гардеробу підійде м'яка шерсть, байка. При в'язанні одягу для новонароджених краще вибрати бавовна, віскозу, шовк або вовна альпака.

Гігієнічні вимоги до одягу для немовлят

       Тканинна продукція для новонароджених дітей (мова йде про перший місяць життя), а також недоношених дітей, повинна бути виготовлена виключно з натуральної сировини. Використання хімічних волокон і ниток дозволяється лише для швів одягу, які не дотикаються до шкіри дитини. При цьому сполучні шви та обметування зрізів мають знаходитись із зовнішньої сторони одягу. Синтетичні матеріали можуть використовуватись тільки для зовнішнього оздоблення речей. Мова йде про різноманітні вишивки, гаптування, мережива та аплікації. Всі ці елементи не повинні дотикатися до шкіри немовлят.

       Важливими є тактильні характеристики матеріалу. Малюкові буде комфортніше знаходитися в одязі з м'яких, приємних на дотик тканин. Для повсякденних речей краще вибирати теплі пастельні відтінки. Краще уникати яскравих і строкатих забарвлень. Такий варіант більше підійде для святкового вбрання. Адже при тривалому носінні це може нашкодити ще незміцнілому зору, а також викликати перезбудження структур головного мозку. Прикрасити повсякденний одяг можна з допомогою аплікацій і вишивок. Їх також можна виконати самостійно за шаблоном або купити вже готові.

Мірки і крій

Викрійки одягу для новонароджених, як правило, досить прості. Адже одяг для новонароджених відрізняється особливою простотою крою.

Малюкові буде комфортно, якщо наряд буде сидіти точно за розміром. Тому варто приділити особливу увагу правильності зняття мірок. Зробити це буває досить складно. Адже рідко дитина погоджується спокійно полежати, поки мама робить незрозумілі для нього маніпуляції з сантиметровою стрічкою. І ось деякі правила, які допоможуть зшити одяг для новонароджених точно за розміром:

·         Довжина виробу вимірюється від сьомого шийного хребця уздовж спини до талії або до іншої бажаної довжини.

·         Довжина плеча відповідає розміру від основи шийки до кінця ключиці.

·         Ширину спини міряють між пахвовими западинами на рівні лопаток.

·         Окружність грудей змінюють на рівні нижнього краю лопаток. Висота грудей відповідає відстані від плеча до найбільш виступаючої точки грудей.

·         Окружність талії - в самому вузькому місці.

·         Окружність стегон, навпаки, самим видатним дільниць з охопленням животика.

·         Довжина рукава відповідає відстані від плечової кістки до великого пальця при випрямленій руці і до основи кисті при зігнутою в ліктьовому суглобі.

·         Довжина штанців або спіднички вимірюється від талії до бажаного рівня.

·         Після того як форма готова, залишається лише зшити виріб. Важливо пам'ятати, що для повсякденних речей шви повинні бути зовні. Це дозволить позбавити ніжну дитячу шкіру від подразнень і натирань.

                       

 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар

 19.05.2022   Модуль ШВЧК -3.1. Виконання операцій простої складності з обробки зрізів, деталей та    ШВЧК– 3.1.4. Виконання на машинах ...