Виховна робота

14.05.2021

        

12.05.2021

                         

День медичного працівника встановлений згідно з Указом Президента від 3 червня 1994 року і відзначається щорічно, в третю неділю червня.

Цей день – професійне свято усіх, то пов’язав своє життя з медициною. А це не лише лікарі, а й фельдшери, медсестри, санітари. Цікаво, що медики ще двічі на рік мають привід для святкування – 12 травня, у День медичної сестри, та в перший понеділок жовтня - у Міжнародний день лікаря.

Україні є ким і чим пишатися. Її внесок в галузь медицини надзвичайно великий. Без наукових відкриттів у вивченні людини і збереження її здоров’я, зроблених видатними земляками, світова наука є неповною. Вчені-медики і лікарі України, часто ризикуючи власним життям, рятували людство від страшних епідемій, знаходили ефективні методи діагностики і лікування тяжких хвороб. Вітчизняна медицина немислима без імен Миколи Амосова, Володимира Беца, Олександра Богомольця, Данили Заболотного, Іллі Мечникова, Миколи Стражеска та багато інших

11.05.2021

Одне з найсвітліших і найрадісніших весняних свят – це День матері. Воно присвячене найріднішій і найближчій людині, котра дала життя своїй дитині.

В Україні День матері не має сталої дати. Відповідно до указу президента України від 10 травня 1999 року № 489/99 святкується він у другу неділю травня.

Вважається, що на офіційному рівні День матері почали святкувати понад 100 років тому. Відбулося це у США завдяки жительці Філадельфії Анні Джервіс. Ця жінка запропонувала раз на рік вшановувати матерів.

Як офіційне свято першим День матері визнав штат Вірджинія. Ініціативу підхопили й інші американські штати та багато держав.

Нині це прекрасне свято відзначають у більш ніж 50 країнах світу. У багатьох з них дати не збігаються і припадають на різні дні.                 

 07.05.2021

                           

30.04.2021


1 травня в Україні та в багатьох інших країнах світу відзначиться День праці. В цей день згадується боротьба найманих робітників за свої права. В Україні цей день оголошено вихідним.1 травня 1886 року в американському місті Чикаго почалися багатотисячні протести робітників. Вони вимагали встановлення 8-годинного робочого дня ті підвищення зарплатні. Під час численних сутичок мітингуючих з поліцейськими загинуло кілька людей з обох сторін. З того часу страйки проводилися щороку і мали більш мирний характер. 1886 до протестів приєдналися робітники багатьох великих міст США, але влада придушила протест.  В 1888 році 1 травня було оголошене Днем загальнонаціональної боротьби за права робітників. Наступного року на Міжнародному конгресі робітничих партій цей день було обрано для організації інтернаціональної демонстрації. В 1890 році до протестів долучилися в Австрії, Чехії, Франції, Угорщині, Італії, Франції. Акція також була проведена у Львові.      З середини 1890-х років на травневих демонстраціях проголошувалися вимоги покращення життєвих умов, міжнародної солідарності й боротьби проти мілітаризму та війни.
 

26.04.2021

Чорнобиль не має минулого

                                              

Весни обірване суцвіття,

Ядуче полум’я

І смерть…

Останній тиждень

Того квітня

І найстрашніший в світі герць.

 

26 квітня – День пам’яті про аварію на Чорнобильській АЕС. Вже тридцять чотири роки не дають спати людській совісті дзвони Чорнобиля. Все в них сплелося в єдине ціле: гіркий біль втрат і щира вдячність героям-рятівникам, які першими стали на захист Життя; надія, що подібне ніколи не повториться знову і звичайно, віра – в перемогу людського розуму, здорового глузду і доброї волі.

Життя перемагає радіаційну смерть.

Ми розуміємо – це не повинно повторитися.

Сьогодні людство навряд чи обійдеться без атомних станцій, але зробити їх надійними – у наших силах, не проводити сумнівних та небезпечних експериментів – наш здоровий глузд, вміти діяти в умовах техногенних аварій – наш обов’язок.

Кажуть, час лікує. Через 24 тисячі років людство зможе забути повністю про ту “мирну” атомну катастрофу, тому що це – час повного розпаду стронцію і цезію.

 

14.04.2021

                                        

Щороку у третю суботу квітня в Україні відзначають День довкілля. Це чудова нагода вкотре наголосити на важливості відповідального ставлення до навколишнього середовища. 

Сьогодні проблема збереження природних ресурсів та й життя загалом стоїть особливо гостро. Незворотні зміни клімату, природні катаклізми — природа ставить перед нами дилему: або ми змінимо своє ставлення до неї, або усе живе перестане існувати. 

День довкілля дозволяє нам ще раз проаналізувати своє ставлення до навколишнього середовища і замислитися над власним вкладом у це. А зробити кожен може багато, і достатньо для цього лише маленьких кроків: свідоме споживання води, сортування сміття, економія електроенергії, відмова від поліетиленових пакетів й пластикових пляшок тощо.  

І хоча нині епідеміологічна ситуація та карантинні обмеження не дозволяють проводити глобальних акцій, дбати про природу кожен може на індивідуальному рівні. Адже як говорив Махатма  Ґанді: «Якщо ти хочеш зміни в майбутньому — стань цією зміною в сьогоденні».  

 

 12.04.2021

                                       12 квітня – День космонавтики.

                                         

12 квітня відзначається День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день авіації і космонавтики.

Свято присвячене першому в історії польоту людини в космос. У цей день в 1961 році Юрій Гагарін першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі.

Професійне свято працівників ракетно-космічної галузі України відзначається згідно з указом Президента України № 230/97 від 13 березня 1997 року "Про день працівників ракетно-космічної галузі України".

 

07.04.2021

7 квітня - всесвітній день здоров’я

ВООЗ зазначає: у 2021 році COVID-19 продемонстрував, що деякі люди можуть вести більш здоровий спосіб життя та мати кращий доступ до послуг охорони здоров'я, ніж інші – виключно завдяки умовам, в яких вони народжуються, ростуть, живуть, працюють та старіють.

. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято (WHA/A.2RES.35). До 1950-го року цей день відзначався 22-го липня, в день, коли сталася масштабна ратифікація запропонованого Статуту ВООЗ, потім День закріпився за нинішньою датою.

Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи нашої охорони здоров’я. Працівники клінік, лікарень і госпіталів, ті хто так чи інакше з обов’язку професії і служби надає медико-санітарну допомогу всім, хто її потребує, як найкраще розуміють цінність здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я, - є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів. Численні інформаційні матеріали, брошури та буклети, семінари, виступи фахівців і навіть концерти, які приурочені цьому Дню, в простій і доступній формі пояснюють нам важливість цієї позитивної ініціативи.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І переважно це стосується спроб повернути його на своє місце. Бережіть себе!

 

02.04.2021

4 квітня – день визволення Хмельниччини від німецько-фашистських загарбників.

4 квітня, від нацистських окупантів було звільнено останнє село Хмельниччини. В окупаційній неволі область перебувала два роки та майже 9 місяців, від 29 червня 1941 року до 4 квітня 1944 року – 1011 днів і ночей.

Подоляни відіграли важливу роль у розгромі фашистських загарбників. У боротьбу проти окупантів вступили понад 20 тисяч партизан, 37 партизанських загонів, об’єднаних у 5 партизанських з’єднань, 140 підпільних груп.

94 дні війська Першого Українського фронту у важких боях звільняли наш край від нацистських окупантів.

За час свого кривавого панування фашисти спалили та знищили 27 сіл, розстріляли і закатували 477 тисяч 698 мирних громадян і військовополонених.

Визволення області розпочалося зі звільнення с. Ганнопіль Славутського району 1 січня 1944 року. А 4 квітня 1944 року війська Червоної Армії повністю очистили Хмельниччину  від нацистсько-фашистських загарбників, звільнивши с. Жванець Кам’янець-Подільського району.

Загалом визволення області тривало 95 днів.

 

01.04.2021

                                    

 

Є версія, що спочатку 1 квітня святкувалося в Індії та Стародавньому Римі як день весняного рівнодення, з нагоди якого влаштовували гуляння з жартами і витівками — цим люди намагалися задобрити весняні капризи природи жартами і розіграшами.

На думку деяких дослідників, традиція жартувати 1 квітня походить ще від античного фестивалю Деметрія , який відбувався на початку квітня, і в основі якого лежала легенда про викрадення богом підземного світу Аїдом доньки богині Деметри — Прозерпіни. Пошуки доньки ні до чого не призвели — адже її крики були лише оманливим відлунням.

Ще одна гіпотеза пов'язує святкування Дня сміху з весняним рівноденням за Григоріанським календарем.

Є також версія про походження традиції з подій, що описані в віршах з одинадцятого по п'ятнадцятий глави двадцять восьмої Євангелія від Матфея. За цією версією, у день, що відповідає сучасному 1 квітня, відбулося Воскресіння Христове, а римська варта могили, поширивши неправдиві відомості про те, що тіло ніби-то вкрадене учнями Христа, стала зачинателем звичаю поширення неправдивої інформації (розіграшу) в цей день. 

 

 19.03.2021

Визволення Хмельницької області від фашистських загарбників

Хмельницька земля поклала на вівтар звільнення від нацизму понад 250 тисяч найкращих синів і дочок, а для 30-ти тисяч воїнів дітей різних народів стала місцем вічного спочинку.

Варто знати:

♦ В окупаційній неволі область перебувала два роки та майже дев'ять місяців: з 29 червня 1941 року по 4 квітня 1944 року – 1011 днів і ночей.
    ♦ За час свого кривавого панування в області фашисти розстріляли і закатували 477 698 мирних громадян і військовополонених (в т.ч. у Проскурові – 81 тисячу).
    ♦ На каторгу до Німеччини вивезено 117 230 чоловік.

                   

♦ Фашистами знищено:
     430 промислових будівель;     
       16 тисяч виробничих приміщень;  
     530 населених пунктів напівзруйновано. 
♦ Вивезено до Німеччини:
     176 тисяч голів великої рогатої худоби;
     150 тисяч коней;  
     235 тисяч свиней.
♦ Завдані окупантами збитки народному господарству області становили:
   18 мільярдів 571 мільйон карбованців.

♦ Спалені, знищені фашистами 27 сіл нашої області:
    Буртин, Білецьке,
    Білижинці, Білотин, Васьківці, Волиця,
    Воробіївка, Голики, Губельці,
    Двірець, Караїна, Канівка,
    Клубівка, Комини, Кустівці, Лютарка,
    Миньківці, Михля, Михнів, Онацьківці,
    Покощівка, Поліське, Сільце, Синюки,
    Сьомаки, Сошне, Хоровиця.
♦ У боротьбі проти фашистів в області брали участь:
♦ понад 20 тисяч подолян;
♦ 37 партизанських загонів, об'єднаних у п'ять партизанських з'єднань;
♦ 140 підпільних і диверсійних груп.

 10.03.2021

                              

  05.03.2021

                                                  

 

У 1908 році 15 тисяч жінок в Нью-Йорку вийшли на демонстрацію, вимагаючи скорочення робочого дня, збільшення заробітної плати та права голосу (в більшості штатів жінки здобули його у 1920 році, коли ухвалили 19-ту поправку до Конституції США). Наступного року Американська соціалістична партія запропонувала зробити останню неділю травня Днем трудящих жінок.

У серпні 1910 року відома діячка німецької соціал-демократії Клара Цеткін на конференції в Копенгагені запропонувала заснувати Міжнародний день боротьби за жіноче рівноправ'я та емансипацію.

Близько ста учасниць з 17 країн підтримали ідею одностайно.

У 1911 році його вперше відзначили в Німеччині, Австро-Угорщині, Данії й Швейцарії.

Демонстрація в Нью-Йорку, з якої все почалося, відбулася 28 лютого. Клара Цеткін конкретної дати не називала. Перше святкування жіночого дня в Німеччині відбулося 19 березня в ознаменування Березневої революції 1848 року в Пруссії. Потім жіночий день у різних країнах відзначали 2, 9 та 12 березня, а також 2 і 12 травня.

У 1975 році Генасамблея ООН проголосила 8 березня днем святкування досягнень жінок у всіх сферах життя і протесту проти пережитків нерівноправ'я.

Фіолетовий, зелений та білий - це кольори Міжнародного жіночого дня.

Їх запропонував як символ боротьби за рівноправ'я британський Жіночий соціально-політичний союз у 1908 році. Фіолетовий знаменує собою справедливість і гідність, зелений - надію, білий - чистоту.

 15.02.2021

                                             

Кожного року історія все далі історія віддаляє нас від вогняних років  афганської війни, війни, яка тривала десять років, і принесла смерть тисячам українських родин.

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 32-а річниця виведення військ з Афганістану.

Відзначення цієї дати свідчить про глибоку повагу українського суспільства до людей, яким довелося в мирні повоєнні роки виконувати нелегкий інтернаціональний обов’язок в «гарячих точках».

 12.02.2021                                        

                                              Результат пошуку зображень за запитом деннь валентина

                                                    

Щорічно, 14 лютого світ відзначає одне із найромантичніших свят – день святого Валентина. У цей час закохані зі всіх куточків світу не лише обмінюються подарунками, обіймами і радісними емоціями, а й висловлюють вдячність святому Валентину й просять його захистити їхні стосунки.

 День всіх закоханих, або ж День святого Валентина – це не лише свято романтики, кохання та ніжності. Як повідомляють різні джерела, свято оповите багатьма легендами і ніхто достеменно не знає, чи існував святий Валентин і чи справді він вперше подарував коханій романтичну валентинку.

Згідно з однією легендою, у 269 році н.е. римський імператор Клавдій II прагнув завоювати весь світ, однак для здійснення всіх наступів йому доводилось збирати міцну армію. Оскільки сімейний інститут утримував чоловіків від військової служби, імператор видав указ про заборону одруження під час військової служби.

Однак молодий священник Валентин, який ще займався природничими науками та медициною, не слухав наказів Клавдія II і таємно від всіх вінчав закоханих. Коли імператор довідався про це, то засудив Валентина до смертної кари. І під час очікування виконання смертного вироку, Валентин у в'язниці закохався в сліпу дочку тюремника Юлію і зцілив її.

Перед стратою він залишив їй прощальне послання і підписав його як "Твій Валентин". Саме з цим неймовірним моментом та виявом любові пов'язують і появу Дня всіх закоханих, і звичай дарувати валентинки. Священику відрубали голову, а пізніше Валентин був канонізований католицькою церквою. У 496 році Папа Римський Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

Щорічно, 14 лютого світ відзначає одне із найромантичніших свят – день святого Валентина. У цей час закохані зі всіх куточків світу не лише обмінюються подарунками, обіймами і радісними емоціями, а й висловлюють вдячність святому Валентину й просять його захистити їхні стосунки.
https://lifestyle.24tv.ua/den_svyatogo_valentina_istoriya_svyata_14_lyutogo_den_zakohanih_n922456
Щорічно, 14 лютого світ відзначає одне із найромантичніших свят – день святого Валентина. У цей час закохані зі всіх куточків світу не лише обмінюються подарунками, обіймами і радісними емоціями, а й висловлюють вдячність святому Валентину й просять його захистити їхні стосунки.
https://lifestyle.24tv.ua/den_svyatogo_valentina_istoriya_svyata_14_lyutogo_den_zakohanih_n922456

12.01.2021

                            Різдвяні традиції в Україні

                       

Різдво — одне з найкрасивіших і улюблених свят в Україні. І готуються до Дня народження Христа у нашій країні з особливим трепетом!  

Православні  святкують Різдво за юліанським календарем — 7 січня. Різдво почалося з моменту, коли на небі з’явилася зірка, сповістивши про народження Ісуса. А вифлеємські пастухи, побачивши знак, вирушили до Спасителя з подарунками: ладаном, золотом і миром.

 ✮ За 40 днів до Різдва починається строгий піст, останній день якого припадає на Святвечір.

✮ 6 січня – у Святий Вечір, вся сім’я збирається вечеряти за столом одразу після появи на небі першої зірки, яку називають Вифлеємською.

✮ Верхівка в вигляді зірочки на ялинці – це символ саме тієї Вифлеємської зірки, яка вказала пастухам на місце народження Спасителя.

✮ У давні часи трапезу не починали, поки господар будинку не ставив у кутку столу або біля ікон Дідух – перший або останній зібраний солом'яний сніп із пшениці чи вівса. Пізніше він став символом святого Йосипа – чоловіка Діви Марії і земного батька Ісуса Христа.

✮ Перед тим, як сісти на стілець, варто подути на нього, щоб не зайняти місце померлого родича.

✮ Опівночі з 6 на 7 січня, щоб впустити світле свято в будинок, потрібно відчинити всі двері і вікна.

12 пісних страв (без молока, яєць і олії) – ще один знаковий символ торжества по числу 12 апостолів. Важливо спробувати кожну, запиваючи узваром. При цьому всі з’їдати не можна: інакше холодильник буде пустувати весь рік.

 Саме Різдво Христове стало кордоном у поділі часу: до нашої ери і нашої ери.

✮ До закінчення святкової вечері не можна виходити з дому, щоб не впустити злий дух.

✮ Раніше у Святий вечір хресних батьків було заведено пригощати кутею; у відповідь «другі батьки» дарували символічні сюрпризи, гроші або також пригощали смачними стравами.

✮ Святий вечір – ще й поминальний, тому після вечері їжу зі столу не прибирають повністю.

✮ Наступного ранку після Святвечора заведено вітатися словами «Христос Народився» – «Славімо його».

Колядки починають співати 7 січня, переодягнувшись у героїв вертепу і відвідуючи сусідні будинки.

Святки — це різдвяні гуляння. Вони тривають 12 днів після настання Різдва. Це час ворожінь на судженого і різноманітних розваг.

Вертеп — один з найпопулярніших символів Різдва в Україні. Спочатку так називали ляльковий театр у коробці, де розігрувалися різні сценки. Центральні персонажі в ньому – Марія і Йосип, що схилилися над колискою з маленьким Христом.

Другий день Різдва — також велике свято, відзначають Собор Пресвятої Богородиці. 8 січня православні вихваляють Богоматір, яка народила світу Спасителя

.✮ Найважливіша різдвяна традиція — прощення всіх образ: тільки тоді в душі оселиться мир!

 

  04.01.2021

                  Привітання – Летичівська ОТГ 

 Прийміть сердечні вітання з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Зичу вам міцного здоров'я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Бажаю гарного настрою і любові, нехай у вашому житті панують гармонія та вдача!

 

  30.11.2020

Насильство в сім'ї. Його прояви, наслідки, захист та профілактика.

 


 

На жаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім'ї є внутрішньою проблемою цієї сім'ї і не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім'ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.

Насильство дуже часто присутнє в нашому житті і ми відіграємо в ньому певну роль. Залежно від ситуації ми є свідками, жертвами або ж кривдниками. Трагічність ситуації в тому, що свідки чи жертви насильницької діяльності переносять модель кривдницької поведінки у власне життя та продовжують чинити насильство. Власне створюється коло насильства: жертви стають кривдниками.

Найчастіше насильство проявляється в сім'ї. Це реальна дія чи погроза фізичної, сексуальної, психологічної або економічної образи та насильство з боку однієї особи щодо іншої, з якою вона має чи мала інтимні або інші значущі стосунки.

 Витоки насильства в сім'ї закладено у звичаях суспільства, в системі норм і правил, які передбачають для чоловіків, жінок та дітей різну визначену поведінку: активну та агресивну для чоловіків, поступливу для жінок і покірну для дітей. Значною мірою така поведінка є наслідком традиційного виховання, за якого агресивна поведінка чоловіків розглядається як єдиний та прийнятний спосіб вирішення проблем. Хлопчиків навчають бути напористими у досягненні своє мети, тоді як дівчаток вчать терпіти й пристосовуватися. Результатом такого впливу сім'ї та оточення є нинішня сумна картина насильства над жінками в нашій країні. Крім того, воно може здійснюватися й над іншими членами сім'ї,особливо над дітьми.

Насильство в сім'ї дуже впливає на життя дітей і підлітків. Третина дітей в Україні щороку спостерігають акти насильства в сім"і. Діти, матері яких зазнали знущань, у шість разів частіше намагаються покінчити життя самогубством, 50% з них схильні до зловживань наркотиками та алкоголем.

Двадцять відсотків студентів вищих навчальних закладів втягнуті у насильницькі стосунки, причому 66% розповідають про це другові, 26% - батькам, 25% - нікому не розповідають.

Часто насильство виявляється як комбінація фізичної, сексуальної та/або емоційної образи.

Щоб визначити ступінь насильницьких дій, досить з'ясувати такі випадки насильства:

Фізичне насильство: хтось дитину штовхає, завдає болю ляпасами, стусанами, ударами кулаків; жбурляє предмети, загрожує зброєю або завдає ран; фізично перешкоджає при спробі вийти з дому; закриває ззовні дитину в помешканні; залишає одну в небезпечних місцях; відмовляється допомогти, коли дитина хвора; перешкоджає при спробі звернутися за медичною допомогою; не дає заснути вночі; відмовляється купувати продукти харчування та інші необхідні для дитини товари; псує її майно; ображає батьків, молодших братів та сестер; загрожує заподіяти шкоду родичам або друзям.

Сексуальне насильство: поводяться з дитиною як з сексуальним об'єктом; змушують роздягатися проти її волі; змушують вступати в статевий акт проти волі дитини, ґвалтують її; здійснюють статевий акт з особливою жорстокістю; змушують вступати у статевий акт після побоїв; змушують дивитися і/або повторювати порнографічні дії. За статистикою, одна третина підлітків зазнає насилля в інтимних стосунках.

Емоційна образа: постійно дитину принижують, кричать на неї та/або кривдять (наприклад, говорять, що вона занадто товста, худа, дурна і т.д.); ігнорують почуття дитини; висміюють її переконання; забороняють виходити на вулицю, гратися з однолітками; маніпулюють нею, використовуючи при цьому неправду й незгоду; кривдять її родичів і друзів або проганяють їх; критикують її, висміюють.

Економічне насилля: економічні утиски (не давати грошей, машину, кредитні картки для зняття грошей з рахунку жертви та витрата їх на себе; використання правової системи проти жертви).

Найнебезпечніше те, що насильство дає дуже серйозні негативні соціальні наслідки. Воно породжує терор, безладдя; відчуття відсутності допомоги, невпевненості, безнадійності або безсилля; відчуття провини; відчуття придушення волі; примари; відсутність самоповаги; настирливі спогади; напади страхів, депресію; фобії, смуток; роздуми про самогубство; самозвинувачення; втрату довіри; сумніви щодо віри в щось; наркотичну/алкогольну залежність; жагу помсти.

Наслідки домашнього насильства для дітей:

Існує ряд спільних ознак, що характеризують переживання та поведінку більшості таких дітей.

Страхи. Діти з сімей, де практикується насильство, переживають відчуття страху. Цей страх може проявлятися різним чином: від занурення в себе та пасивності до насильницької поведінки.

Зовнішні прояви поведінки. Мала дитина не може знати, коли відбудеться наступний спалах насильства, де та наскільки сильним він буде. В результаті, вразливість та відсутність контролю над ситуацією призводять до проявів впертості у поведінці, відмови розмовляти та агресивних вчинків.

Нездатність виразити почуття вербальне. Спостерігаючи за практикою насильства в сім'ї, діти доходять висновку, що насильство - це спосіб, яким дорослі вирішують свої конфлікти та наболілі проблеми. Оскільки ніхто не показав цим дітям, як слід говорити про їхні почуття, думки, вони часто не знають, що переживають або відчувають, і як можна виразити свої емоції та почуття у вербальній формі.

Насильство над дітьми можна класифікувати також за такими ознаками:

- у залежності від стратегії кривдника – явне та приховане (непряме);

- за часом: те, що відбувається зараз, і те, що трапилося в минулому;

- за тривалістю: одноразове або багаторазове, що триває роками;

- за місцем та оточенням: вдома - з боку родичів; у школі – збоку педагогів або дітей; на вулиці – з боку дітей або незнайомих дорослих.

Жорстоке поводження з дітьми, нехтування їхніми інтересами не лише завдає непоправної шкоди їх фізичному здоров'ю, але й тягне за собою важкі психічні та соціальні наслідки. У більшості дітей - жертв насильства - з'являються серйозні відхилення в психічному, фізичному розвитку, в емоційній сфері.

Соціальна захищеність не має вікових рамок. Але чим менше дитина, тим більше вона потребує захисту!

Як же захистити дитину? Що можна зробити, щоб запобігти жорстокому поводженню з дітьми та насильству в сім'ї? Хто повинен зупинити цикл знущань?

Це можуть і повинні зробити матір та батько! Якщо кривдником є батько, то лише жінка може захистити своїх дітей і себе саму. Якщо кривдником є жінка, то батько може перервати насильницькі стосунки і захистити дітей.

 

   27.11.2020

                            Бібліотечний етюд: День пам'яті жертв голодомору

 

16.11.2020                              Толерантність

Що означає слово толерантність? Як це слово визначається на різних мовах земної кулі?

Толерантність - це повага, прийняття і правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження і способів прояву людської індивідуальності.

Визначення слова толерантність різними мовами  земної кулі звучить по-різному:

в іспанській мові воно означає здатність визнавати відмінні від своїх

власних ідеї або думки; у французькій мові - відношення, при якому допускається, що інші можуть думати чи діяти інакше, ніж ти сам; у англійській мові - готовність бути терпимим, поблажливим; у  китайській мові - бути великодушним по відношенню до інших ; в арабській мові - прощення, поблажливість, м'якість, милосердя,співчуття, прихильність, терпіння, прихильність до інших; в українській  мові - здатність терпіти щось або когось (бути витриманим, витривалим, стійким, вміти миритися з існуванням чогось, когось).

Толерантність-це…

·        прощення

·        повага до прав інших людей

·        співробітництво, дух партнерства

·        сприйняття  інших такими,  якими вони є

·        повага до людської  гідності

·        милосердя

·        співчуття

·        терпимість до думок ,віросповідань,поведінки інших людей

Набирає обертів третє тисячоліття. Прогрес невблаганно рухається вперед. Техніка прийшла на службу людині. Здавалося б, життя має стати спокійнішм.     Але ми все частіше чуємо слова: біженець, жертва насильства ... У сьогоднішньому суспільстві відбувається активний ріст екстремізму, агресивності, розширення зон конфліктів. Ці соціальні явища особливо  зачіпають молодь, якій в силу вікових особливостей властивий максималізм, прагнення до простих і швидких рішень складних соціальних проблем. Будьяка людина робить у житті різні вчинки. В одних ситуаціях вона чинить правильно і проявляє свої хороші якості, але іноді буває і навпаки.

Сценка "Перед вами два шляхи. Обирайте ... "

Молодий чоловік і його дівчина гуляли  містом. На бордюрі сидів погано одягнений літній чоловік. Біля нього валялася сумка. Він тихенько стогнав, а в очах стояли сльози.

- Почекай, я підійду до нього, - сказала дівчина.

- Не здумай. Він брудний, ти підчепиш  заразу, - відповів молодий чоловік, стиснувши її руку.

- Відпусти. Бачиш у нього зламана нога. Дивись, дивись, у нього кров на штанині.

- А нам-то що? Він сам винен.

- Відпусти мою руку, ти робиш мені боляче. Йому потрібна допомога.

- Кажу тобі: він сам у всьому винен. Працювати треба, а він жебракує, краде, пиячить. Навіщо йому допомагати?

- Я все одно підійду. - Дівчина вирвала руку.

- Я тебе не пущу. Ти - моя дівчина і не смій спілкуватися зі "всякими". Ходімо звідси, - він спробував відвести її.

- Знаєш що, я ... Та як ти можеш? Йому ж боляче, ти розумієш? Ні, ти не розумієш!

Дівчина відштовхнула хлопця і підійшла до чоловіка. Хлопець ще раз спробував утримати її. Вона рішуче відсмикнула руку.

- Що з вами? - Запитала вона чоловіка. - Що з вашою ногою.

- Я зламав її ... у мене кров. Я не знаю, що робити і де в цьому місті лікарня. 

 Мені дуже боляче.

- Зараз, зараз. Дозвольте, я подивлюся. Потерпіть. Треба викликати "швидку".

- Спасибі, леді, дякую ...

- Послухай, - звернулася дівчина до молодого чоловіка, який підійшов до них, - у тебе немає мобільного телефона?

Хлопець промовчав. Дівчина допитливо подивилася на нього і раптом відчула відразу, яка відчувалась у його позі, погляді ... Вона піднялася і наблизилася до хлопця.

- Іди звідси! Ніколи більше не дзвони мені і не приходь! Я більше знати тебе не хочу.

- Невже ти через якогось бомжа, алкоголіка можеш так вчинити?

Дурна! Ти пошкодуєш про це.

Дівчина знизала плечима і знову опустилася на коліна. Хлопець пішов геть.

- У вас відкритий перелом, - промовила вона. - Я піду викликати лікаря. Потерпіть, - вона швидко пішла до телефонного автомату.

- Дівчино! - Окликнув її чоловік - Спасибі вам! - Дівчина обернулася і посміхнулася. - Ви обов'язково знайдете собі щастя.

- Чому молодий чоловік відмовився допомогти?

- Як би ви вчинили в цьому випадку?

- Як зазвичай робите ви, якщо бачите, що людині потрібна допомога?

- Як ми повинні чинити  з людьми, які просять милостиню?

Висновок. Зробивши добро, людина сама стає кращою, чистішою, світлішою. Якщо ми будемо уважні до будь-якої людини, з якою вступаємо у взаємодію, чи то випадковий перехожий   або друг, - це і буде прояв доброти.Ми бачимо, що є два шляхи розвитку особистості - толерантний і інтолерантний.

Шлях інтолерантності  характеризується уявленням людини про власну винятковість, низьким рівнем вихованості, почуттям дискомфорту існування в дійсності ,що його оточує, бажанням влади, неприйняттям протилежних поглядів, традицій і звичаїв. Інтолерантні особистості ділять світ на дві частини: чорну і білу. Для них не існує напівтонів. Є тільки два сорти людей - погані і хороші. Вони роблять акцент на відмінностях між "своїми" і "чужими".

Толерантний шлях - це шлях людини, яка добре знає себе, комфортно почуває себе в навколишньому середовищі, розуміючи  інших людей і готова  завжди прийти на допомогу, людина з доброзичливим ставленням до інших культур, поглядів, традицій. Толерантна людина бачить світ у всьому його розмаїтті.

 

 

 

Сценарій про патріотичне виховання

«Прийди до серця, Україно, благослови добром мене!»

Звучить фонова музика

Голос з кадром. Яким теплом і лагідним родинним затишком , якою добротою та материнською ласкою віє від рідної землі. Перші спогади про домівку – немов рожевий спомин дитинства. Моя батьківська хата – це те , що завжди згадується , вона мені сниться , ніколи не забувається і гріє . Стаю на поріг рідної домівки і в уяві одразу виникають спогади , такі далекі і водночас такі близькі …мамина тепла усмішка ,татові обійми …

Ведучий. Україна… Рідний край… Золота чарівна сторона. Скільки ніжних, лагідних слів придумали люди, щоб висловити свою гарячу любов до краю, де народилися і живуть.

Ведучий .Рідний край… Він починається від батьківського порогу, стежини, стрункої тополі, твоїх воріт з барвінку, який ніжно стелиться по садочку. Найсвятішими для кожного з нас є слова: Україна, Батьківщина. Адже Батьківщина - це не тільки Україна, а й рідна домівка і те місце, де ти народився і виріс, де минули найкращі роки твого життя.

Ведучий Рідний дім, дорога батьківська хата, ласкава оселя! Тут ми народилися, вперше побачили світ, уперше зробили крок. Кожна людина завжди з великою любов′ю згадує місце, де вона народилася, де промайнуло її дитинство. Адже дитинство завжди залишається саме в батьківській хаті.

Учень: Мені над усе більш нічого не треба:

Домівка матусі, волошки в житах,

Вишневий світанок, зоряне небо,

І сиза роса на траві при шляхах.

Таке все тут миле, доступне і гідне;

Високі тополі і тихе село…

Таке сокровенне, насущне і рідне,

Воно в мою душу навіки вросло.

Корали калини і таткові очі,

І доля - з лелечого наче крила…

Я більшого щастя на світі не хочу,

Щоб лиш татко і мама на світі жила.

______ Пісня «Батьківська хата» .

Ведуча Щасливі ми, що народилися і живемо в Україні. Тут живуть наші батьки, тут жили наші діди та прадіди, тут коріння роду українського . Знати свій народ — це знати мамину пісню, що сіяла в душу дитини зернятка, котрі, зійшовши, виростали в добро, любов і ласку людині;

Ведучий .Це любити батьківську хату, стежина від якої веде у великий шлях Батьківщину; це шанувати бабусину вишиванку, пам'ятати дідусеву казку.

Ведуча Україна — це милозвучна рідна мова, вишитий рушник, трепетна українська пісня.

Ведуча.З давніх - давен линули по світу слова про Україну, про її щирий, веселий і працьовитий народ, про лани широкополі, і Дніпро, і кручі, гаї зелені.

Учень№1 .Є щось святе в словах: «мій рідний край».

Для мене – це матусі пісня літня

І рідний сад, від квіту білосніжний

І той калиновий у тихім лузі гай

Учень№3 . Для мене – це твої стежки й мої.

В містах і селах стоптані любовно,

Й пісень людські прозорі ручаї.

Усе, що серцю рідне невимовно.

_________Пісня « Рідний край»

Ведуча. УКРАЇНО МИЛА, КРАЮ МІЙ ЧУДОВИЙ!

ЧИ Є В ЦІЛІМ СВІТІ ЩЕ ТАКА КРАСА?

ЗЕМЛЕ НАША РІДНА, В ЗАПАХАХ БУЗКОВИХ,

В ГОЛУБІМ СЕРПАНКУ ДІВЧИНИ КОСА.

Ведучий 2 ВСЯ В САДАХ ВИШНЕВИХ, У ПАХУЧИХ М’ЯТАХ,

В РОЗЛОГИХ ДОЛИНАХ ВЕРБИ ЖОВТИЙ ЦВІТ.

ЗЕМЛЕ ТИ ВРОДЛИВА, ЗЕМЛЕ КАЛИНОВА,

ДЕ ТАКОЇ ВРОДИ ЗНАЙДЕШ ДИВОЦВІТ?

Ведуча .Стоїть над водою червона калина...

 Віками про неї складають пісні, -

Це образ твій світлий, моя Україно, В

ін чистий і ніжний, як цвіт навесні.

Ведучий . Червона калина хай піснею лине Туди, де криниця і тиха стежина,

І казка, і приказка, і колискова, Бабусина скриня і мамина мова,

Колядка, щедрівка, розшита сорочка І врода дівоча в барвистім віночку

___ Фон Пісня «Червона калина мов святий оберіг»

Ведучий 1. Любов до нашої Батьківщини починається з любові до маленької батьківщини , до памяті про рідний поріг , стежки дитинства ,до мудрості народної ,з тієї землі , де народилися , виросли.

Ведучий 2 . Рідна земля , як і мама , одна, найрідніша. Вони для людини , як два крила для птаха ,що дані для польоту.

Учень№2 . Моя Україно!

На росах, на вода ,на всіх переходах

Курличеш мені в журавлиних ключах.

Моя Україно, родина-країно, ясні небеса в материнських очах.

Учень№3 Я чую твій голос,

Пшеничний твій колос.

І душу мені засіває зерно.

Моя Україно, колиско-калино,

Пізнати тебе мені щастя дано.

Учень №1 .З тобою розлука - гірка моя мука,

Печаль журавля, без гнізда в чужині.

Моя Україно, білявко-хатино,

З твойого вікна світить доля мені.

Фон __ Пісня « Україно!»

Ведучий .Звичайно, скажеш одне тільки слово «Україна» і в уяві обов’язково постають тополя , хрущі над вишнями, калина в лузі, верба край долини, пісня… Ведуча. .

Українська пісня - поетичний вияв працелюбної і співучої вдачі, образне втілення історії народу . Вона така ж нездоланна і безсмертна, як і той народ, що її породив.

Ведучий:Пісня зароджувалась в праці і забавах, у календарних обрядах. Так, щедрівки, колядки, обжинкові, веснянки, весільні пісні. Цей перелік можна продовжувати і далі, бо кожен український обряд дуже багатий піснями.

Учень№2 . Немає України без калини,

Як і нема без пісні солов'я:

А ми - народ, зернина від зернини,

В біді і щасті - ми одна сім'я.

Учень №3

Ми, українці, нація прадавня,

На цій Землі — багато тисяч літ.

Культурою й традиціями славна,

І багатющий в нас духовний світ.

Учень №1

В нас звичаї свої, неписані закони,

По них пізнає українця вся земля.

Своє світосприймання й заборони,

Як і свої ліси, річки й поля...

Звучить пісня «Україно, любов моя»

Голос за кадром. Куди б для не закинула мене доля ,неодмінно , хоч у думках повертаюсь до незрадливого вогника – батьківської хати , маминої світлиці. З усмішкою згадую ті  теплі вечори у родинному колі , матусині казки , бабусині смаколики .

Ведучий . Хай ваша хата буде багата і хлібом, і сіллю, і великим добром, і дітьми хорошими, здоров’ям і піснею, злагодою і сімейним теплом.

Ведуча. Щоб усі вивчали традиції, історію свого народу і несли у своїй душі те найкраще, що є у нас, українців.

Ведучий . Хай біда ігоре обходять наш дім , доброго здоровя бажаємо всім!

Пісня « моя Україна»

1 коментар:

  1. Каблучки з бурштину від https://yantar.ua/silvers/koltsa - це вишукані вироби, виготовлені майстрами з великою увагою до деталей та якості. Вони стануть вираженням вашого унікального стилю та безмежного кохання. Обручальні каблучки з бурштину - це не лише символ весільної церемонії, але і красивий аксесуар, який прикрашає ваші руки кожен день, нагадуючи про глибоке і вічне кохання.

    ВідповістиВидалити

 19.05.2022   Модуль ШВЧК -3.1. Виконання операцій простої складності з обробки зрізів, деталей та    ШВЧК– 3.1.4. Виконання на машинах ...