пʼятниця, 17 квітня 2020 р.

Тема: З’єднання деталей виробу по лінії талії.


ШВЧК -3.3. Виконання операцій простої складності з обробки зрізів, деталей та вузлів плечового легкого одягу (сукні, сарафани, блузи, сорочки)
ШВЧК – 3.3.4. Виконання на машинах або вручну операції простої складності з  обробки зрізів, деталей та вузлів плечового легкого одягу
Тема:  З’єднання деталей виробу по лінії талії.

                  

З'єднання ліфа і спідниці зшивним або настрочним швом.
        Спідницю плаття вивернути навиворіт, ліф — на лицьову сторону. Потім ліф вкласти у спідницю лицьовою стороною всередину, суміщаючи бокові шви, виточки і контрольні надсічки на ліфі і спідниці. Зметати і зшити з боку ліфа. Щоб запобігти розтягуванню шва, під строчку з'єднання ліфа зі спідницею підкласти пружок з основної тканини. Зріз пружка розмістити в бік зрізу спідниці. Ширина шва 1,0—1,5 см. Ширина шва з боку ліфа може бути збільшена до 4—5 см. Зрізи обметати на спец. машині. Якщо по верхньому краю спідниці передбачено зборки, то слід відмітити середину переднього і заднього полотнищ спідниці. По лінії талії відступити від верхнього зрізу на 1 см і спідницю пришити двома паралельними лініями на машині. Рівномірно розподілити зборки і з вивороту по всьому верхньому краю .настрочити пруг з основної тканини. Зріз пруга розмістити в бік зрізу спідниці. Строчка пришивання пруга повинна проходити по нижній строчці утворення зборки. Ліф вивернути на лицьову сторону, а спідницю — навиворіт. Ліф вкласти у середину спідниці, скласти деталі лицьовими сторонами всередину, зметати, суміщаючи бокові шви. Виточки і контрольні надсічки на ліфі і спідниці зшити з боку спідниці. Якщо за фасоном передбачено зборки на спідниці і ліфі, то зшити з боку ліфа швом шириною 1,0—1,5 см. Ширина шва з боку ліфа може бути збільшена до 4—5 см. Зрізи шва обметати.

З'єднання ліфа з спідницею накладним швом.
       Нижній зріз ліфа перегнути в сторону вивороту по наміченій лінії або на величину, що дорівнює оздоблювальній строчці плюс 1,5 см, приметати і припрасувати. Якщо на спідниці передбачено зборки, то її призібрати, рівномірно розподілити зборки. Оброблений ліф накласти на спідницю, суміщаючи бокові зрізи, виточки, центр переду і спинки ліфа з центром переду і спинки спідниці, наметати і настрочити. Нитки наметування видалити, з вивороту зрізи обметати і припрасувати.

З'єднання ліфа з спідницею швом з кантом.
      Смужку для канта зшити, потім перегнути вздовж виворотною стороною всередину, вирівнюючи зрізи. Заготовлений кант приметати до лицьової сторони ліфа або спідниці зрізами в сторону зрізу основної деталі і пришити на відстані, що дорівнює ширині канта. Так само настрочити мереживо, оборки або волани. Спідницю вивернути навиворіт, а ліф на лицьову сторону. Після цього ліф вкласти у спідницю, суміщуючи бокові зрізи, виточки і контрольні надсічки, приметати і пришити з боку деталі з кантом. Строчку прокласти по шву пришивання канта.  

З'єднання подовженого ліфа з спідницею з фігурними лініями.
    Низ подовженого ліфа або верх спідниці може бути оформлений фігурними або овальними лініями, мисом тощо. Вони обробляються підкрійною обшивкою з основної тканини. Обшивку, яка викроєна за формою оброблювального зрізу, накласти лицьовою стороною на лицьову сторону ліфа або спідниці. Вирівняти зрізи і обшити з боку обшивки, відступивши від краю зрізів на 0,7 см. Шви в кутиках висікти, залишаючи на припуск 0,2—0,3 см, а у внутрішніх кутиках надсікти, не доходячи до строчки на 0,1 см. Обшивку відгинути навиворіт, виметати з перекантовкою виробу на 0,1 см, припрасувати. Ліф накласти на оброблену спідницю, або спідницю на броблений ліф по наміченій лінії, наметати і настрочити. Ширина шва залежить від моделі.
Обробка лінії талії під резинку.
 Резинку по лінії талії втягнути у виріб з відрізним і невідрізним ліфом. У виробах з відрізним ліфом -оброблену спідницю у зборки з'єднати з ліфом, приметати і пристрочити з боку спідниці. Зріз ліфа відігнути в бік спідниці, розправити шов, приметати на ширину резинки плюс 0,3 см від шва пришивання ліфа до спідниці. Пришити, припрасувати і втягнути резинку. У виробах з невідрізним ліфом смужку тканини шириною 3— 3,5 см і довжиною, що дорівнює лінії пришивання виробу плюс 2—3 см, приметати нижче лінії талії на 1—2 см для напуску. Настрочити на відстані 0,1 см від підігнутих країв шовковими нитками в тон виробу. Ширина смужки у готовому вигляді дорівнює ширині резинки плюс ще 0,3 см.

Дайте відповіді на запитання

1.Перелічіть види швів, що застосовуються для з'єднання ліфа з спідницею:
2. Дайте правильну відповідь на запитання, зі сторони якої деталі з’єднують ліф із спідницею без зборок по лінії талії:
а) по лифу;
б) по спідниці
3. Виберіть із запропонованого переліку термін, який позначає операцію постійного з'єднання ліфа з спідницею:
а) зметування;
б) пришивання;
г) зшивання;
д) обшивання.
4. Вставте  пропущені значення:
При зєднанні ліфа з спідницею двома рядками рядки розташовують на відстані ___ см один від одного, кінці рядків заходять один на одного на ___ см.
5. Закінчіть речення, вибравши правильний варіант відповіді: При з'єднанні ліфа з спідницею накладним швом настрочують:
а) ліф на спідницю
б) спідницю на ліф
6. Замалюйте схеми з'єднання ліфа і спідниці
7. З якою метою прокладають кромку по лінії талії в виробах прилеглого силуету з невідрізним ліфом?
8. З боку якої деталі з’єднують ліф із спідницею, якщо спідниця зі складками?

Немає коментарів:

Дописати коментар

 19.05.2022   Модуль ШВЧК -3.1. Виконання операцій простої складності з обробки зрізів, деталей та    ШВЧК– 3.1.4. Виконання на машинах ...